Ege Riitsalu

Teenused

ÕNNETERAAPIA ehk RADIKAALNE ANDESTAMINE

ÕNNE teraapia ehk Radikaalne andestamine (RA) on teekond süütundest, pettumusest ja kahetsusest andestuse, vabaduse ja rõõmuni.
Colin Tipping, RA meetodi looja, rõhutab, et meie valik ei seisne mitte kogemuse saamises, vaid selles, kui kaua me selle kogemuse tõttu kannataja rollis püsime. RA aitab vabaneda ohvrimeelsusest ja süütundest ning luua teadlikuma ja rõõmsama elu.

ÕNNE teraapia ehk Radikaalne andestamine pakub võimalust leida tõelise õnne ja rahulolu läbi enesehaletsusest ja kannatusest vabanemise. Elades ohvrimeelsuses, ei saa Sa olla päriselt õnnelik. Kahes emotsionaalses seisundis korraga ei ole võimalik olla.

Radikaalne andestamine ehk RA aitab vabaneda minevikumustritest, süütundest ning “kannataja” rollist. Kuigi ohvritunne võib jääda alles, on oluline mõista, et see pole sinu identiteedi lahutamatu osa. Süüdistamine ja süütunne võtavad eluenergiat, mida võiks kasutada teadlikuma elu loomiseks ja rõõmustamiseks. Radikaalne andestamine õpetab, et mineviku lugudest pole vaja kinni hoida, aidates vabaneda süütundest ja kannataja rollist iseenda ja teiste suhtes.

ÕNNETERAAPIA ehk RA on efektiivne, kui Sul on:

 • Üldine rahulolematus eluga: stress, ärevus, elu mõttetuse tunne, elamise eesmärgi puudumine, vähene sissetulek, nõrk füüsiline/vaimne tervis jmt.
 • Pidev enese ja teiste kritiseerimine, häbi- ja süütunne. 
 • Valusad emotsioonid aset leidnud elusündmuste osas (lahutus, reetmine, solvumine,  pretensioonid partneri osas jne).
 • Korduvad elumustrid isiklikus- ja tööelus (lahkuminekud elu- ja äripartnerist, töölt vallandamine, jmt).

Aitän Sul:

 • Naaseda sulle nii omase elurõõmu ja õnne juure.
 • Leida sisemist rahu, jõudu ja tasakaalu.
 • Luua harmoonilisemad suhted iseenda ja teistega.
 • Vabaneda allasurutud emotsionaalsetest reaktsioonidest nagu viha, süütunne, solvumine, häbi jmt.
 • Pääseda ohvriks  olemise mentaliteedist ja käitumisest.
 • Raputada maha andestamatuse tunde enda või kellegi teise suhtes.
 • Terveneda emotsionaalsest valust ja mineviku koormast.

RADIKAALNE ANDESTAMINE ON VIIESAMMULINE TEEKOND, mille tulemusel vabastatakse end emotsionaalsest koormast ja transformeeritakse negatiivsed kogemused isikliku kasvu ja sisemise rahu allikateks. See protsess võimaldab sügavamat mõistmist ja kaastunnet nii enda kui ka teiste suhtes.

 1. Oma loo jagamine: Saad võimaluse väljendada, avastada ja kaardistada oma kogemusi ning “ohvriks” olemise tunnet
 2. Tunnete tunnetamine ja vastutuse võtmine: Lubad endal kõiki  emotsioone tunda ning keskend nende  väljendamisele turvalises ruumis ja hoitud viisil.
 3. Loo kokku kukutamine: Liikudes oma loo avastamisel  mõistmise, kaastunde ja empaatia suunas, saad Sa eraldada kõik enda poolsed  tõlgendused, hinnangud ja ootused ning tegeleda faktidega.
 4. Uue loo tekkimine: Pärast negatiivsete emotsioonide ja korduvate häirivate mõtete avastamist ja vabastamist, tekib Sul võimalus mõista nende taustal olevaid motiive ja vabaneda “ohvriks” olemise loost.
 5. Integratsioon: Integreerid kogu oma kogemuse terviklikul viisl läbi erinevate praktikate.

Radikaalse andestamise teraapia protsess

Kogu teraapia koosneb vähemalt kolmest kohtumisest, mille eesmärk on aidata sul lahendada mineviku probleeme ja avada uusi võimalusi elus.

Esimesel kohtumisel (kuni 2h): Tutvumine, Sinu loo kaardistamine ja sisemiste ressursside tuvastamine ning loomine.

Teisel kohtumisel (kuni 2h): Süvenemine “ohvriks olemise” loosse, negatiivsete emotsioonide vabastamine ja uue loo tekkimine.

Kolmandal kohtumisel (kuni 1h): Integreerimine ja taipamiste jagamine, umbes kaks nädalat pärast teist kohtumist.

Kohtumised toimuvad Hiiumaal, Tallinnas, Pärnus ja videosilla vahendusel.

 

ÕNNETERAAPIA ehk Radikaalse andestamise grupitöö

on tervendav ja toetav keskkond, kus inimesed saavad üheskoos jagada oma kogemusi ja õppida radikaalse andestamise põhimõtteid. Grupitöö käigus toimuvad erinevad harjutused, arutelud ja praktilised tegevused, mis aitavad osalejatel mõista ja rakendada radikaalse andestamise meetodit oma elus. 

Grupi dünaamika ja toetus aitavad inimestel oma tervenemise teekonnal sügavamale minna ning luua ja avastada uusi võimalusi ja vaatenurki mineviku murede lahendamiseks.. Üheskoos jagatakse rõõmu, toetust ja inspiratsiooni, luues osalejatele võimaluse läbi radikaalse andestamise praktikate  sisemist rahu ja õnnetunnet avastada ja teadlikult luua.

Lisainfo saamiseks. võta julgesti ühendust!

Radikaalse andestamise teraapia protsess  koosneb vähemalt kolmest kohtumisest, mille eesmärk on aidata Sul lahendada mineviku probleeme ja avada uusi võimalusi elus.

Kohtumised toimuvad Hiiumaal, Tallinnas, Pärnus ja videosilla vahendusel.

Ege Riitsalu

Minu kujunemise lugu

Täidan mitmeid rolle, mis kõik on kujundanud mind selleks, kes ma täna olen ning tänu nendele saan oma kliente paremini toetada.

FAQs

Frequently Asked Questions

Seansse saab broneerida läbi kodulehe või kirjutades mulle info@egeriitsalu.com

Kuupäevi on võimalik muuta vähemalt 48h ette teatamisega.

Kokkuleppel võime leida ka muu sobiva aja. Oma erisoovidest saab mulle kirjutada.

Minu praktiline kogemus näitab, et kui sul on online kohtumiseks olemas vaikne, mugav ja turvaline ruum, kus sa saad üksi olla ja end vabalt väljendada, siis on kohtumised sama efektiivsed. Oluline on ka stabiilne internetiühendus.

Võimalus on tasuda sularahas kohapeal või ülekandega ennem kohtumist.

Kojas on mugav ja soe. Talvisel ajal soovitan vaid soojad sokid kaasa võtta.

Waze rakendus  juhatab Sind kenasti kohale.

Kontakt

Võta ühendust

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Ees- ja perekonnanimi